Teknoloji

Android 15, Bluetooth’ta büyük bir devrim yaratabilir

Her şey Google’ın planladığı gibi giderse 2024, Android 15’in yılı olacak ve işaretler, Android 14’ün halefinin çıkacağını gösteriyor. Bluetooth’ta önemli bir gelişmegetireceğini gösteriyor.

Android Authority’den deneyimli kod araştırmacısı Mişaal RahmanTarafından tespit edildiği gibi, Android 14’ün son beta sürümünde ses paylaşımından birçok kez bahsediliyor. Bu kod şimdilik örtülü olsa da hazır ve kullanılmayı bekliyor gibi görünüyor.

Kod, Android’de ses paylaşımını değiştirmek için bir anahtarın, diğer kişilerin dinlemesine olanak tanıyan bir QR kodunun, yakındaki ses akışlarının bir listesinin ve dinlediğiniz Bluetooth cihazını değiştirmek için bir düğmenin bulunduğu yeni bir sayfaya işaret ediyor. Başka bir deyişle, ses akışlarını çevrenizdeki insanlarla kablosuz olarak paylaşmanıza olanak tanır. yeni Bluetooth LE Ses standardı Bluetooth, Auracast’e çok benzer. Örneğin, otobüs yolculuğunda bir arkadaşınızla podcast paylaşmayı veya evdeyken başka biriyle senkronize bir albüm dinlemeyi düşünebilirsiniz.

Bluetooth Auracast’in akıllıca yanı, olağan eşleştirme sürecine dayanmaması ve aynı anda birden fazla cihaza akış sağlamayı çok daha kolay hale getirmesidir. Bu yayına teorik olarak sınırsız sayıda cihaz bağlanabiliyor ve bu da onu dinlenme salonlarında, spor salonlarında, barlarda, havalimanlarında ve daha fazlasında kamuya açık yayınlar için uygun hale getiriyor.

Bluetooth Aura Yayını Bir süredir var ama onu destekleyen çok az eser vardı. Bu durum Android 15’te daha belirgin hale gelirse değişebilir.

aziziye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu