Yaşam

Sessiz Diyalog: İletişimi Kelimelerle Sınırlamayın

İstanbul Diyalog Müzesi, işitme engelli bireylerin hayatlarını anlamak, empati kurmak ve iletişim becerilerini zenginleştirmek isteyen ziyaretçilerine özel bir deneyim sunuyor. “Sessizlikte Diyalog” deneyimi, tamamen sessiz bir ortamda gerçekleşen ve katılımcıları işitme engelli rehberlerle buluşturan interaktif bir etkinliktir.

 

Sessizlik deneyiminde diyalog, sağırların hayatlarını anlamak isteyenlerHer yaştan katılımcıya yönelik olmakla birlikte, katılımcılara işitme engellilerin günlük yaşamlarını deneyimleme ve nasıl bağlantı kurduklarını anlama fırsatı da sunmaktadır. empati ve bağlantı kurma becerilerini geliştirme fırsatısağlar.

Deneyim, katılımcılara dış dünyadan izole edilmiş ses yalıtımlı bir alanda sunar. tamamen sessiz bir ortam teklifler. Katılımcılar, özel olarak tasarlanmış kulak tıkaçları sayesinde dış dünyadan gelen sesleri duymazlar ve bir saat boyunca bizi izlemeye devam ederler. sessiz bir bağlantı deneyimi onlar yaşıyor. Ayrıca deneyime katılan ziyaretçi kümelerine işitme engelli rehberler eşlik ederek onların dünyasını yakından tanıma fırsatı sunuyor.

İstanbul Diyalog Müzesi; toplumsal farkındalığı artırmak, farklı yaşam deneyimlerini paylaşmak ve daha empatik bir toplum yaratmakamacıyla “Sessizlikte Diyalog” deneyimini sunmaktan mutluluk duyar Müzenin ayrıca ziyaretçileri için bir açıklaması vardır: “ sessizliği keşfet, duygularınızı ifade etmenin yeni yollarını deneyimleyin ve sağırların dünyasına bir adım daha yaklaşın!”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

melikgazi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu