Haber

Giresun kalite – Levant kalite fındık fiyatı 2023

Giresun kalite – Levant kalite fındık fiyatı 2023! Kabinenin ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, fındık alım fiyatlarını açıkladı. Peki Giresun kalite – Levant kalite fındığın güncel fiyatı nedir? Detaylar…

GİRESUN KALİTE – LEVANT KALİTE FINDIK FİYATLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinenin ardından kameralar önünde fındık alım fiyatlarını açıkladı. Erdoğan, “Giresun kalite fındığın kilogramı 84 lira, levant kalite fındığın kilogramı 82 lira 50 kuruş olarak belirlendi.”

“ORTA VADELİ PROGRAMIMIZI HAZIRLIYORUZ”

Fındık alım fiyatlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhurbaşkan Yardımcımız hükümetimize orta vadeli program hakkında bilgi verdi. eylül ayında 85 milyon vatandaşımıza yol gösterecek kamu, geçen yıl hasadımız oldukça iyiydi.

FINDIK ALIM FİYATLARI BELİRLENDİ

Bu yıl 770 bin ton verim bekliyoruz. TMO’yu tekrar devreye aldık. Giresun kalitesi için kg fiyatı 84 TL, Levant kalitesi için kg fiyatı 82,50 TL olarak belirlenmiştir. Alımlarda, 65 kuruştan başlayan her ürün için kilogram başına 1 lira ek ödeme yapılacak. Tarım ve Orman Bakanlığımız da üreticilerimize kg başına yaklaşık 7 lira 70 kuruş destek ödemesi yapacak.

muratliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu