Haber

Bitlis’te İlköğretim Haftası kutlandı

Bitlis’te İlköğretim Haftası tören ve etkinliklerle kutlandı.

Şehit Nitelikli Ayabak İlk ve Ortaokulu konferans salonunda gerçekleştirilen törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi.

Vali Erol Karaömeroğlu konuşmasında, yeni eğitim-öğretim yılının başlamasının heyecanını ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kentteki 27 okulda güçlendirme, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığını belirten Karaömeroğlu, “Yine 49 milyon 811 bin lira bütçeli 11 proje tamamlandı, 9 yatırım kapsamında okul inşaatımız devam ediyor. Bugün yaşadığımız tüm sorunların ve kötülüklerin temelinde eğitimsizlik yatmaktadır ve bu sorunlar ancak eğitimle çözülebilir.” “Bunun üstesinden gelebiliriz. Eğitim şart.” söz konusu.

Dünyanın sürekli değiştiğini, teknolojinin hızla geliştiğini ve insan yeteneklerinin her geçen gün arttığını belirten Karaömeroğlu, şöyle konuştu:

“Bu niteliklere sahip insanlar yetiştirmek sizin en önemli görevinizdir. Ezberci eğitimden ve eğitimi sadece okul, sınıf ve bahçeyle sınırlayan anlayıştan mutlaka uzaklaşmalıyız. Öncelikle bunu başarabilen öğrenciler ve nesiller yetiştirmeliyiz. Düşünün, aktif ve üretken olun, kendinizi geliştirin ve paylaşmayı bilin. Öğretmenlerimize her zaman saygı duymalıyız.” Sizi eğitmek için her şeyi seferber eden ailelerinize karşı sorumluluklarınızı duymalı ve unutmamalısınız. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve vefat eden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 2022-2023 eğitim öğretim yılının devletimize, milletimize, eğitim camiamıza, velilerimize ve azizlerimize hayırlı olmasını diliyorum. öğrenciler. “

Öğrencilerin gösteriler sergilediği ve şiirler okuduğu törene Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Belediye Başkanı Nesrullah Tanglay, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, şube yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu