Haber

TÜSİAD’dan 1 Mayıs mesajı: Servetin adil dağılımını sağlayan bir Türkiye için çalışmalıyız

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği’nden 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yapılan açıklamada, emeğe ve sosyal haklara saygılı bir çalışma kültürünün demokrasi ve kapsayıcı büyümenin temel unsurlarından biri olduğu belirtildi.

Adil ve elverişli çalışma kuralları ile iş sağlığı ve güvenliğinin temel insan hakları olarak çağdaş çalışma hayatı için vazgeçilmez olduğunun belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çalışma hayatını daha iyi standartlara yükselten, kayıt dışılıkla, işsizlikle ve yoksullukla mücadele eden, insana yakışır işi yükselten politikalar kritik değerdedir. Bu açıdan sosyal diyalog mekanizmasını işçi-işçi-işçi ilişkisi ortasında işletmek önceliğimizdir. Çalışma barışı ve toplumsal refah açısından en aktif haliyle işveren-devlet… Tüm dünyada Dönüşen çalışma hayatında, 21. yüzyıl yaratıcılığını kazanmak için insan yetkinliklerine yatırım yapmaya odaklanmalıyız.

Nitelikli iş gücünün, özellikle de gençlerin ülkemizdeki potansiyellerini gerçekleştirmeleri için gerekli koşulları oluşturmak; Kadın erkek tüm çalışanların nitelikli işlere ulaşmasını ve fırsat eşitliği çerçevesinde istihdamda kalıcı olmasını destekleyen bir ortam sağlamak önceliğimiz olmalıdır.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına girerken, zenginlik yaratan, servetin adil dağılımını sağlayan bir Türkiye için çalışmalıyız. Üretimden hizmete, bilimden sanata hayatın her alanında emeğiyle değer yaratanların ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyoruz.” (HABER MERKEZİ)

aydincikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu